Interculturalisatie en Diversiteit

De vereniging SIGRA beschouwt het als een belangrijke taak van zorginstellingen om op een goede manier zorg te bieden aan de divers samengestelde en multiculturele bevolking in haar werkgebied. Dit komt in een aantal projecten en activiteiten tot uiting. Een personeelsbestand dat meer dan nu een afspiegeling vormt van deze bevolking is een voorwaarde om in onze regio ook in de toekomst een kwalitatief en kwantitatief voldoende zorg te kunnen blijven bieden. Daarom is dit een belangrijk facet van het arbeidsmarktbeleid.

Antidiscriminatie gedragscode

In 2011 is de SIGRA toolkit antidiscriminatie gedragscode ontwikkeld. Deze gedragscode vervangt de in 1995 verschenen antidiscriminiatiecode voor de gezondheidszorg.vanuit SIGRA PIGMenT (Projecten Organisaties Gezondheidszorg Marokkanen en Turken). De toolkit biedt handreikingen voor het opstellen van een gedragscode om discriminatie te bestrijden en te voorkomen. Het is mogelijk hiervoor binnen uw organisatie een aparte code op te stellen of discriminatie op te nemen in een algemene gedragscode ongewenst gedrag zoals agressie en seksuele intimidatie.

Activiteiten 2012

Het afgelopen jaar heeft een onderzoek plaatsgevonden onder leden om te onderzoeken of en hoe zij invulling willen geven aan het thema diversiteit in de vereniging SIGRA. De conclusie is: ‘Het overgrote gedeelte van de respondenten van lidinstellingen wil samenwerken rondom het thema diversiteit en interculturalisatie. De voornaamste redenen voor samenwerking zijn uitwisseling, bundeling van krachten en netwerken. Activiteiten die respondenten in SIGRA verband willen ondernemen zijn uitwisseling, voorlichting, scholing en vergroten van de instroom van divers personeel.’

Op grond hiervan zijn door de commissie de volgende activiteiten voor 2012 gepland:

Expertmeetingen

Twee expertmeetingen in samenwerking met de adviesraad diversiteit en integratie gemeente Amsterdam De eerste Expertmeeting vindt plaats op 30 mei 2012, met als thema: 'Veranderende zorgverlening en het bereik van allochtonen met psychische problematiek

LinkedIn groep SIGRA Interculturalisatie en Diversiteit

Sinds begin 2012 heeft SIGRA een online platform om te praten over het thema Interculturalisatie en Diversiteit. Via de LinkedIn-groep SIGRA Interculturalisatie & Diversiteit kunnen professionals uit de zorg elkaar ontmoeten, deelnemen aan discussies en kennis, tips en best practices uitwisselen. Dit alles in het kader van de Amsterdamse zorgverlening.

Hoe geef je de thema’s Interculturalisatie en Diversiteit vorm in visie- en beleidsontwikkeling, het leidinggeven aan teams, (cliënten)communicatie en personeelsplanning?

Een LinkedIn-groep heeft voor alle leden veel voordelen. Deelname aan een LinkedIn-groep kan u waardevolle contacten met interessante partijen opleveren. Personeelsfunctionarissen, onderzoekers, bestuurders, beleidsmakers, experts, zorgmedewerkers en overige geïnteresseerden kunnen rondom Interculturalisatie en Diversiteit hun interesses, specialisaties en aandachtspunten op professioneel vlak bespreken en onderlinge contacten onderhouden. Deelname aan discussies en toegang tot informatie en experts is laagdrempelig.

U kunt de LinkedIn-groep gemakkelijk vinden door op LinkedIn te zoeken op SIGRA Interculturalisatie en Diversiteit.

Contactpersoon: Mariette Hosemans van SIGRA